آذر هولوگرام چاپ انواع هولوگرام

استفاده از هولوگرام دوبعدی و هولوگرام سه بعدی میتواند به اعتبار یک کالا و همچنین اصالت کالا نزد مشتری کمک شایانی کند. نوژان گرافیک ، به دلیل بهره ‌گیری از پیشرفته ‌ترین تجهیزات و تکنولوژی های روز، از شرکت‌های به نام در زمینه چاپ و تبلیغات محسوب می‌شود. از جمله فعالیت‌های نوژان گرافیک طراحی، چاپ و تولید انواع هولوگرام اعم از لیبل، پی‌وی سی، نوار هولوگرام نقش برگردان، اسکرچ هولوگرام و …. است که این مهم در بالاترین سطح کیفیت و امنیت و همچنین کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت می‌پذیرد. انواع هولوگرام ها در ابعاد مختلف و همچنین به صورت دایره و یا مستطیل قابل چاپ و ارائه میباشد.

بعد از اینکه انتخاب کردید تا کدام سبک از هولوگرام را‌ می‌خواهید،‌ می‌توانید از بین هولوگرام دوبعدی و سه بعدی برای چاپ بر روی محصول خود استفاده کنید. در ادامه به معرفی کامل‌‌تر هر کدام از این انواع چاپ هولوگرام دو بعدی و سه بعدی‌ می‌پردازیم. سفارش هولوگرام سه بعدی به شناسایی هویت شرکت یا دفتر یا شخص حقوقی نیازمند می باشد. این نوع هولوگرام ، محصول تخلخل تصاویر گوناگون می باشد به نحوی که جلوه های متفاوتی از زوایای مختلف دارد. جعل این نوع هولوگرام ، به مهارت و علم بسیار بالا و دقت بسیار زیادی نیازمند می باشد.

هولوگرام های شناسایی چیست و چه مزایایی دارد؟

لیبل هولوگرام سال‌ها است که به‌عنوان ابزاری مناسب، برای ایجاد امنیت اسنادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با چسباندن این برچسب در واقع شما توانسته‌اید به اسناد خود هویت و اعتبار ببخشید. به گونه‌ای که کسی نمی‌تواند با جعل کردن، به مدارک شما دست درازی کند. امروزه نقش لیبل هولوگرام را به خوبی می‌توانیم در اسنادی همچون ضمانت ، گارانتی ، کارت شناسایی و یا مدارک دانشگاهی درک کنیم. پس استفاده از لیبل هولوگرام دار می‌تواند دست جاعلان را از هر گونه تخلف و کپی برداری کوتاه کند.

چاپ هولوگرام سه بعدی یک فرآیند است که در آن تصاویر هولوگرافیک سه بعدی روی سطوح مختلف چاپ می‌شوند. این تصاویر به وسیله فناوری هولوگرافیک ساخته می‌شوند و دارای اثرات بصری و عمق سه بعدی هستند. چاپ هولوگرام سه بعدی بر روی برچسب‌ها، بسته بندی‌ها، کارت‌ها و سایر محصولات استفاده می‌شود تا جلب توجه مشتریان و ایجاد تأثیر ویژه‌ای داشته باشد. با استفاده از خدمات چاپ هولوگرام فوری از شرکت چاپ ایده، می‌توانید در تبلیغات، بسته بندی محصولات، کارت‌ها، لیبل‌ها و سایر موارد از جلوه هولوگرام استفاده کنید و مشتریان خود را به سمت محصولاتتان جذب کنید. همچنین، این خدمات به شما امکان می‌دهد تا با ارائه تصاویر هولوگرامی منحصر به فرد، به تأثیر بیشتری در بازاریابی و برندسازی محصولات خود دست یابید.

از خصوصیات قابل توجه این لیبل، نمایش تصاویر سه بعدی می‌باشد، که قابلیت کپی‌برداری نداشته و قابل تولید با روش‌های دیگر نمی‌باشند. قیمت چاپ هولوگرام می‌تواند متغیر باشد و بسته به عوامل مختلفی از جمله اندازه و تعداد هولوگرام‌ها، نوع و کیفیت مورد استفاده، طراحی و پیچیدگی هولوگرام، تعداد سفارش و سایر عوامل، متفاوت باشد. همچنین، هزینه‌های مربوط به ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز برای چاپ هولوگرام نیز تأثیر دارد. چاپ هولوگرام یک فرآیند تولید تصاویر سه‌بعدی با جزئیات بالا و اثرات نوری و بازتاب نور منحصربه‌فرد است. در این فرآیند، تصاویر یا الگوهایی با استفاده از تکنولوژی هولوگرافی تهیه می‌شوند و سپس به روی سطوح مختلفی از جمله برچسب‌ها، بسته‌بندی‌ها، کارت‌ها، کارتن‌ها و موارد مشابه چاپ می‌شوند.

و اینکه برخلاف طراحی سایر اوراق چاپی، پیشنهاد ما این است که برای طراحی هولوگرام خود از طرح های پیچیده و سه بعدی استفاده نمایید. چرا که این برچسب ها قرار است آنقدر پیچیده باشند که امکان کپی برداری از آن توسط سودجویان به حداقل برسد. درصورتی‌که هدف استفاده از هولوگرام، پلمب و تزیین بسته‌بندی باشد نیز می‌توان از هولوگرام‌ ارزان و آماده بهره گرفت. کیفیت و ویژگی‌های ظاهری این دو محصول کاملاً مشابه یکدیگر است و تفاوت چندانی در کیفیت آنها مشاهده نمی‌شود. بهترین پیشنهاد برای افرادی که هولوگرام تخصصی نیاز ندارند، تهیه هولوگرام‌های آماده است. در عکاسی، نقطه به نقطه یک عکس سیاه و سفید توسط شدت اشعه نور ساخته می‌شود که هر نقطه روی عکس بسته به شدت موج نور، تنها یک یا چند چیز را ضبط و آشکار می‌سازد.

یکی از خصوصیات جالب هولوگرام، نمایش تصاویر سه بعدی می‌باشد که غیرقابل کپی برداری بوده و با روشهای دیگر قابل تولید نیستند. هولوگرام تصویری سه بعدی است که با طراحی توسط دستگاه‎های لیزری به صورت برچسب در می‎آید. به عبارت دیگر هولوگرام تصویری است که درون پلاستیک، شیشه یا فلز حبس شده است.

در این مطلب سعی داریم شما را با این نوع چاپ و هر‌آنچه که در مورد آن باید بدانید،آشنا کنیم. همچنین بسیاری از تولید کننده ها برای گارانتی محصولات خود، از این برچسب ها بر روی بخش های خاصی از محصول استفاده می کنند که کنده شدن یا پاره شدن آن برچسب نشان ها دهنده باز شدن قسمت مورد نظر ایشان می باشد. برای مشاهده انواع لیبل های گارانتی شامل (گچی، لایه شونده، شبرنگ و….) کلیک کنید. برای ساختن این نوع هولوگرام قسمت هایی که دارای متن هستند به صورت شفاف بر روی یک شیشه ی مشکی قرار می گیرند و سپس آنها را در معرض لیزر قرار می دهند . یک سری از متن ها فقط در زیر نور لیزر قابل خواندن هستند و نوع دوم که باید به کمک فیلم های decodefilm خوانده شوند.

همان طور که گفته شد چاپ هولوگرام سال ‌هاست که یکی از به مهم‌ ترین ابزار های تامین امنیت اسنادی تبدیل شده است. برچسب‌های هولوگرام سه بعدی معمولاً با استفاده از یک سطح شیشه‌ای یا پلاستیکی و یک منبع نور پخش‌کننده ساخته می‌شوند. تصاویر و اشیا درون این برچسب‌ها به یک شکل شناور نمایش داده شده که به چشم بیننده می‌دهد که آنها در فضای سه بعدی واقعی واقع شده‌اند. این تصاویر ممکن است به صورت متحرک نمایش داده شوند، به این ترتیب که بسته به زاویه دید بیننده، تصاویر مختلفی نمایان می‌شوند. همانطور که اشاره شد، چاپ هولوگرام مانند سایر روش های چاپی دیجیتال یا افست صورت نمی گیرد و نیاز به تجهیزات خاص و اختصاصی دارد و قیمت هولوگرام نیز به همین دلیل نسبت به سایر لیبل های چاپی بالاتر است. چراکه برای چاپ هولوگرام (بخصوص سه بعدی) نیاز به ارائه مدارک رسمی شرکت مانند لوگو، شماره ثبت و … می باشد و این اطلاعات توسط سازمان های ناظر ثبت می شود.

به همین خاطر که تا امروز افراد سودجو موفق نشدند تا این هولوگرام امنیتی را جعل کنند. در حال حاضر نیز بسیاری از برندهای معتبر دنیا برای حفظ برند خود از این برچسب های چند بعدی استفاده می کنند. برخی از مهمترین ویژگی های چاپ هولوگرام های امنیتی که در هولوگرام های تولیدی آذر هولوگرام موجود می باشد را مرور می کنیم.

معرفی جامع هولوگرام آماده

کسب‌ و کارهای بی‌ شماری این روزها برای اطمینان از حفاظت مؤثر از دارایی‌ های ارزشمند خود، برچسب‌ های امنیتی هولوگرافیک را انتخاب می ‌کنند. شما می توانید کار خود را با هولوگرام ها به عنوان یکی از مزایای بسیاری که ارائه می دهند، برجسته کنید. می توانید آن ها را روی بطری های آب و وسایل تبلیغاتی تزئین یا قرار دهید.

به همین دلیل از این تصاویر برای برچسب گارانتی کالاهای مصرفی استفاده می‌شود تا از اصالت کالای تولیدشده توسط شرکت اطمینان حاصل شود. بر روی بسته بندی محصولات مانند قطعات یدکی خودرو و ماشین آلات صنعتی، لوازم الکترونیکی، اسناد ساخت هولوگرام و اوراق بهادار، چک، برچسب یا کارت گارانتی، پاسپورت، کارت شناسایی، کارت اعتباری از هولوگرام استفاده می‌شود. برچسب‌های هولوگرام محصولاتی هستند که با تکنولوژی لیزر و با استفاده از تجهیزات و تکنیک‌های مدرن تولید می‌شوند.

این مدل هولوگرام با تکنیک دو بعدی و سه بعدی قابل تولید می باشد حالت باطل شوندگی و خورد شوندگی از قابلیت های سفارشی این مدل هولوگرام می باشد . تولید هولوگرام با شماره سریال درابعاد و سایزهای مختلف قابل اجرا می باشد. این مدل هولوگرام در دو حالت هولوگرام دو بعدی و هولوگرام سه بعدی قابل تولید می باشد. هولوگرام 3 بعدی یکی از هولوگرام های با امینت بالا در طراحی و اجرای آن می باشد. این مدل هولوگرام بیشترین طیف جابجایی رنگ و طرح را در انواع تولید هولوگرام دارد. هولوگرام سه بعدی در ابعاد مختلف و طرحهای گوناگون قابل اجرا می باشد.

چاپ لیبل هولوگرام تنها محدود به حوزه اسناد نمی‌شود بلکه امروزه در هر صنعتی که نیاز به بسته بندی، نیاز به شناسایی کالای تقلبی و یا معرفی یک برند و محصولی خاص باشد می‌توان از وجود آن بهره برد. امروزه محصولات تولید شده از اقلام خوراکی و دارویی گرفته تا لوازم برقی به صورت بسته بندی وارد بازار می‌شوند که از برچسب‌های هولوگرامی می‌توان به عنوان یک نشان تجاری خاص برای جدا کردن کالاهای مشابه استفاده کرد. در نظر گرفتن برچسب های هولوگرام سفارشی در محصول و بسته بندی شما می تواند به شما کمک کند در بین رقبای خود متمایز شوید.

  • از مواد و چسب های با کیفیت پیشرفته در طراحی این هولوگرام ها استفاده می شود.
  • علاوه بر آن، می توان آن ها را به راحتی و همچنین به سرعت تأیید کرد.
  • تفاوت این تکنیک‌ها به عواملی مثل موارد امنیتی، نوع مرکب و جوهر مصرف شده و جزئیات المان های طراحی شده بستگی دارد و‌ می‌توان از روش های زیر برای چاپ برچسب های امنیتی استفاده کرد.
  • هولوگرام ساخته شده به این شیوه عمق بسیاری دارد چرا که این ها دو لایه هستند ، در یک لایه هولوگرام دوبعدی که معمولا در لایه ی تحتانی قرار میگیرد و هولوگرام سه بعدی که در لایه ی فوقانی قرار می گیرد .

دسترسی به هولوگرام باکیفیت برای بسیاری از شرکت‌ها و تولیدکنندگان از اهمیت بسزایی برخوردار است. ازاین‌رو چاپ هولوگرام فوری باکیفیت، خدمتی ویژه است که این مهم را برای مشتریان فراهم می‌کند. ویژگی‌های قابل‌توجه هولوگرام‌های فوری، سرعت عمل در تولید، کیفیت بالا و قیمت مناسب است. برای آگاهی از آخرین قیمت های از صفحه تعرفه خدمات سایت بازدید کنید. اغلب شرکت‌ها با هدف تبلیغات اقدام به چاپ هولوگرام سفارشی می‌کنند‌‌. حک نام یا برند شرکت تولید محصول روی هولوگرام علاوه بر انحصار کالا، سبب تبلیغ گسترده آن می‌شود.

این نوع هولوگرام قابلیت تخریب شوندگی و یا خوردشوندگی را دارا می باشد. حداقل مقدار سفارش این محصول ۱۰۰۰ عدد و زمان تحویل نهایتاً ۷ روزه است. در این نوع هولوگرام برای ایجاد امنیت بیشتر و همچنین مدیریت و کنترل اجناس و مدارک ، شماره سریالهایی بر روی برچسب به کار گرفته می شوند .

چاپ هولوگرام

چاپ هولوگرام سه بعدی یک فناوری نوآورانه است که امکان ساخت تصاویر سه بعدی و شناور را فراهم می‌کند. این فناوری بر مبنای اصول اپتیک و انعکاس نور کار می‌کند و نتیجه‌ای واقعی و سه بعدی از یک سناریو را به نمایش می‌گذارد. هیچ کدام از چاپگر های کارت PVC که امروز در بازار به فروش می‌رسند توانایی چاپ hologram را ندارند. هولوگرام ها تصاویر سه بعدی هستند ولی چاپگرهای کارت فقط قادر به چاپ تصاویر دو بعدی هستند. بنابراین قابلیت چاپ آن را ندارند و باید از دستگاه چاپ هولوگرام استفاده نمود. برای برطرف نمودن این محدویت می توان از لایه های هولوگرافی از پیش چاپ شده استفاده نمود.

بعد از سفارش هولوگرام بسته به نوع و تیراژ مورد نظر، بین 2 تا 7 روز کاری برچسب های هولوگرامی شما آماده خواهد بود. برچسب های هولوگرام واقعی لیبل های اپتیکی هستند که با تکنولوژی لیزر و با استفاده از تجهیزات و تکنیکهای پیشرفته تولید می‌شوند. زمانیکه به برچسب هولوگرام واقعی در زیر نور نگاه می‌کنیم تصاویری رنگی دیده می‌شوند که با تغییر زاویه دید، طیفی از رنگهای مختلف را در لیبل های هولوگرام مشاهده می‌کنیم.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما